mazury, Suwalszczyzna, olecko, Olecku, noclegi, nocleg, urlop, hotel, tanie, tani, pokoje, pensjonat, noclegi na mazurach, noclegi na Suwalszczyźnie, noclegi w, nocleg w, noclegi na, nocleg na

Wycieczki po mazurachzielone szkolypensjonat mazurynoclegi oleckonoclegi mazury

Stańczyki, Wigry, Wycieczka do Wilna, jednodniowa, wycieczki na Litwę, Wilno, Litwa, wycieczka, wycieczki, zielone szkoły, zielona szkoła, obozy, kolonie,

Wędkarstwo
Jezioro Oleckie Wielkie

wędkarstwo olecko

 

Głęboki zbiornik, typu rynnowego, o wydłużonym kształcie i wysokich brzegach rozciągający się z południowego wschodu na północny zachód. Brzegi jeziora dostępne na prawie całym obwodzie – jezioro odpowiednie dla wytrawnych i początkujących wędkarzy. Każdy wędkarz ma swoje ulubione miejsca na tym akwenie.

Więcej…
 
Jezioro Oleckie Małe

ryby w olecku

 

Atrakcyjny wędkarsko zbiornik – sporo ryb różnych gatunków.
Część północna ma 3 głęboczki: 38,3 m, 35,7 m, 20,9 m. Część południowa, oddzielona przewężeniem jest znacznie płytsza. Tam znajdują się dwie wyspy o pow. 0,1 ha. Otoczenie jeziora to wysokie wzgórza, grunty orne, las iglasty. Zbiornik jeziora zeutrofizowany – silne zakwity wody.

Więcej…
 
Jezioro Sedraneckie

ryby sedranki

 

Brzegi urozmaicone, w większości zadrzewione. Nad jeziorem zlokalizowane jest kąpielisko z pomostami, są również pomosty i kładki wędkarskie. Opłaty za wędkowanie zgodne są z tabelą opłat ustaloną przez Przedsiębiorstwo Rybackie PZW w Rucianem Nidzie.

Więcej…
 
Jezioro Dobskie

jezioro dibskie

 

Jezioro ma kształt rynny. Otoczenie jeziora to grunty orne, pastwiska i osiedla ludzkie. Nad jeziorem położone są wsie: Dobki, Gordejki, Duły i Jaśki. Część zachodnia zbiornika jest płytka, o głębokościach 7-10 m.W części wschodniej charakter dna zmienia się radykalnie. Oprócz najczęstszych głębokości 10-20 m, występuje szereg głęboczków-29-43 m. Jest też górka podwodna widoczna już na głębokości 1m. Dno przy brzegach jest twarde, piaszczyste, głębiej pokryte warstwą osadów.

Więcej…
 
Jezioro Ostrów

wędkarstwo

 

Dojazd do jeziora szosą Suwałki–Olecko–Duły–Olszewo–Ciche. Na jeziorze jedna wyspa o powierzchni 2,5 ha. Jezioro jest w stadium zanikania – występuje daleko posunięta eutrofizacja. Brzegi zbiornika są niedostepne, otoczone podmokłymi łąkami i bagnami. Brak dostępu z brzegu. Dno pokryte grubą warstwą osadów.

Więcej…
 
Jezioro Romoty

na ryby

 

Dojazd do jeziora szosą Olecko–Giżycko. Dno przy brzegach zróżnicowane, w niektórych miejscach twarde, piaszczyste, w innych miękkie i muliste. Bezpośrednie otoczenie zbiornika od strony północnej to grunty orne i pastwiska, od strony południowej las iglasty.

Więcej…
 
Jezioro Przytulskie

wędkarstwo mazury

 

Zbiornik typu sielawowego (teraz niemal nie występuje pogłowie siei). Jezioro bardzo atrakcyjne wędkarsko – latem i zimą. Dno jeziora zróżnicowane, przy brzegach przeważnie twarde, piaszczyste. Dzięki temu, że dno zbiornika jest trudne, „pagórkowate”, występuje dużo okonia i płoci. Brzegi słabo dostępne. Parking z zapleczem w miejscowości Gąski nad samym jeziorem. Otoczenie jeziora stanowią grunty orne, pastwiska, łąki i osiedla ludzkie (wieś Gąski i Przytuły, Leśniki).

Więcej…
 


Śnieżka to pensjonat na Mazurach, który leży na skarpie widokowej nad jeziorem Oleckim Wielkim. Olecko jest to idealne miejsce dla rodzinnego wypoczynku. Doskonała lokalizacja wypadowa dla wycieczek po Mazurach, Suwalszczyźnie i na Litwę. W sezonie wakacji letnich organizowane są jednodniowe wycieczki do Wilna. Kuchnia regionalna zadowoli każde podniebienie. Wiele atrakcji dla osób ceniących aktywny wypoczynek. Atrakcyjne ceny dla grup młodzieżowych, sportowych, zielonych szkół, kolonii. Posiadamy wieloletnie doświadczenie co pozwala na ofertę usług na najwyższym poziomie

stat4u

Petersburg wycieczka Gdansk Hotels Petersburg wycieczki wycieczka do Wilna fotograf olecko