mazury, Suwalszczyzna, olecko, Olecku, noclegi, nocleg, urlop, hotel, tanie, tani, pokoje, pensjonat, noclegi na mazurach, noclegi na Suwalszczyźnie, noclegi w, nocleg w, noclegi na, nocleg na

Wycieczki po mazurachzielone szkolypensjonat mazurynoclegi oleckonoclegi mazury

Stańczyki, Wigry, Wycieczka do Wilna, jednodniowa, wycieczki na Litwę, Wilno, Litwa, wycieczka, wycieczki, zielone szkoły, zielona szkoła, obozy, kolonie,

Mazury Północne PDF Drukuj Email

Trasa 219 km.: Republika Ściborska - Piramida w Rapie - Węgorzewo - Leśniewo - Mamerki - Wolisko

Olecko - Ścieborki 56,1 km.


republika ściborska

Republika Ściborska jest położona w najbardziej dzikim rejonie Mazur Garbatych, na terenie gminy Banie Mazurskie. To autentyczne odludzie, kilometr od malutkiej wioski Ściborki, zamieszkałej głównie przez ludność pochodzenia ukraińskiego, na skraju Lasów Skaliskich i Gór Klewińskich.

W OSADZIE ZNAJDUJĄ SIĘ: MUZEUM KULTURY INDIAŃSKIEJ I ESKIMOSKIEJ; Galeria Fotograficzna” U Jasia”; wioska indiańska; chata maszera; czarna bania; stary dom z zachowaną czarną izbą ; ruiny starego gospodarstwa; tradycyjne studnie z wodą pitną; hodowla psów zaprzęgowych (około 40 psów); koniki polskie; stara pasieka pszczół; 200-letni, drewniany dom gospodarzy.

 

Ściborki - Rapa 8,1 km.


piramida w rapie

W miejscowości Rapa niedaleko Bań Mazurskich znajduje się grobowiec rodziny Farenheit w kształcie piramidy. Piramida ma wzsokość 15,9 m. Celem budowy grobowca - piramidy było stworzenie warunków sprzyjających mumifikacji ciała.

 

 

 

 

 

 

 

Rapa - Węgorzewo 32,6 km.


węgorzewo

W Węgorzewie znajduje się Park Etnograficzny Wsi Mazurskiej. Celem powstania parku było uratowanie ostatnich mazurskich chałup podcieniowych oraz bardzo już nielicznych obiektów techniki wiejskiej.

wstęp 4/8 zł.

Port Żeglugi Mazurskiej zaprasza na rejsy spacerowe po jeziorach. Rozkład i ceny na stronie www.zeglugamazurska.com

 

 

 

 

Węgorzewo- Leśniewo 12,5 km.


kanał mazurski

Zapraszamy do zwiedzenia pozostałości niedokończonego Kanału Mazurskiego. Celem budowy Kanału było stworzenie drogi wodnej łączącej Wielkie Jeziora Mazurskie z Bałtykiem. Śluza Leśniewo Górne, miała być pierwszą - i największą - na trasie do Morza Bałtyckiego. Jej komora ma głębokość około 21 m, szerokość 7,5 m, długość 46 m i spad 17,2 m.

Na terenie śluzy został utworzony park linowy. Za niewielką opłatą można podnieść sobie adrenalinę. W zależności od wybranej atrakcji ceny kształtują się od 10 do 40 zł.

 

 

 

 

Leśniewo - Mamerki 9,6 km.

 

mamerki

Na Mazurach, nad Kanałem Mazurskim znajduje się jeden z najlepiej zachowanych w Polsce kompleks niezniszczonych bunkrów niemieckich z okresu II wojny światowej. Dużą atrakcją jest bunkier „gigant”, w takim typie bunkra Adolf Hitler mieszkał podczas wojny. Ściany i stropy mają grubość 7 metrów! Na dach, gdzie znajdowało się stanowisko przeciwlotnicze, żołnierze wchodzili po stalowych drabinach.

wstępy 4/8 zł.

 

 

 

 

 

Mamerki - Wolisko 45,3 km.


żubry wolisko

W miejscowości Wolisko na obszarze Puszczy Boreckiej znajduje się hodowla żubrów. Znajduje się tu ok. 60 sztuk tu potężnych zwierząt. W okresie letnim funkcjonuje zagroda pokazowa z pomostem widokowym (7 ha, na których w tym okresie zamyka się 4 - 5 szt. żubrów). Turyści przez cały rok mogą oglądać te zwierzęta w pokazowej zagrodzie.

 

 

 

 

 

 

 

Wolisko - Olecko 54,8 km.

 Wyświetl większą mapę
 

Śnieżka to pensjonat na Mazurach, który leży na skarpie widokowej nad jeziorem Oleckim Wielkim. Olecko jest to idealne miejsce dla rodzinnego wypoczynku. Doskonała lokalizacja wypadowa dla wycieczek po Mazurach, Suwalszczyźnie i na Litwę. W sezonie wakacji letnich organizowane są jednodniowe wycieczki do Wilna. Kuchnia regionalna zadowoli każde podniebienie. Wiele atrakcji dla osób ceniących aktywny wypoczynek. Atrakcyjne ceny dla grup młodzieżowych, sportowych, zielonych szkół, kolonii. Posiadamy wieloletnie doświadczenie co pozwala na ofertę usług na najwyższym poziomie

stat4u

Petersburg wycieczka Gdansk Hotels Petersburg wycieczki wycieczka do Wilna fotograf olecko